Radyo dinle

Canlı radyo dinleme merkezi

Radyo 15


Programlar

Cengiz DEMİR
1965 Sivas doğumlu. İlk orta ve lise tahsilini Sivas’ta tamamladı. 1987 yılında ilk seslendirme çalışmalarına başladı. Özel radyoların yayın hayatına başlamasıyla birlikte radyoculuğa adım attı. Haber spikerliği ve programcılık yaptı. Radyo Müdürlüğü ve Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu. Türkülere olan merakı onu çeşitli araştırmalara sevk etti. Radyoculuğun yanı sıra seslendirme çalışmalarını sürdürüyor. 2005 yılında Bir Radyomuz Vardı adıyla ünlülerin radyo anılarını kitaplaştırdı. Halen Radyo Onbeş’te Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışıyor. Evli ve beş çocuk babası.

Adem TOPAL
1958'de Giresun / Alucra / Çamoluk'ta doğdu. İlk - Orta ve Lise eğitimin İstanbul'da, Üniversite eğitimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde tamamladı.Yaklaşık iki yıl Muş'ta Edebiyat Öğretmenliği yaptı. 1987'de ticarete atılan programcımız halen inşaat malzemeleri ticareti yapıyor.Bunun yanı sıra bir çok seminer ve konferansa konuşmacı olarak katılan programcımız Radyo Onbeş'te Hayatın Kalbinden Sözler Programının sunumunda görev alıyor.

Bekir NAS
1970 Ladik doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimiNi Suluova- Amasya da tamamladı.1992 yılında Gazi Eğitim Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. Öğretmenlik mesleğine Ladik de başladı. Şu an İstanbul'da bir lisemizde Tarih öğretmeni olarak görev yapmakta ve Radyo Onbeş'te 'Konuşan Tarih' programını hazırlayıp sunmakta.

Kürşad Salih YAMAN
1979 yılında Van/Erciş’te dünyaya geldi. Ortaokul ikinci sınıfa kadar Erciş Atatürk İlköğretim Okulu’nda okudu. Oradan babasının işi dolayısıyla Manisa/Salihli’ye yerleşti. Orta son ve İmam-Hatip Lisesi’ni Salihli’de okudu. Daha sonra başta İstanbul olmak üzere çeşitli şehirlerde, farklı hocalardan klasik İslami eğitim aldı. Ardından İlahiyat Önlisans’ı bitirdi. RadyoOnbeş'te Kavram Karmaşası programını hazırlayıp sunmakta olan yazar, aynı zamanda Semerkand Dergisi yazarlarından olup şu an Semerkand Araştırma Merkezi’nde telif ve tercüme çalışmalarına devam etmektedir.

Dursun Ali ERZİNCANLI
1967'de Erzurum'da doğdu. Erzurum İmam Hatip Lisesi'nde ve İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde eğitimini tamamladı. 12 yıldır çeşitli radyolarda program hazırlayıp sunan programcımız “En Sevgiliye” isimli seri albümleri ve çeşitli şiir albümleri çıkardı.Evli ve iki çocuk babası olan programcımız Radyo Onbeş'te En Sevgiliye adlı programı sunuyor.

Dr. Dilaver SELVİ
1962'de Tokat/Reşadiye'de doğdu. İstanbul / Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi ve M.Üniv.İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. 1989'da aynı üniversitede Tefsir Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı.

Dr. Mustafa BAHADIROĞLU
1960'da Sivas / Divriği'de doğdu. İsparta İmam Hatip Lisesi'nden, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu.
Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisansını tamamladıktan sonra aynı üniversitede doktora yaptı.Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi'ni dereceyle bitirdi. İstanbul'da ve yurdun bir çok bölgesinde imam ve vaiz olarak görev yaptı.
Ahmet SAFA müstear ismiyle Semerkand Dergisi'nde yazı yazan ve Semerkand Basın Yayın Şirketi'nde çalışan programcımızın yayımlanmış üç eseri bulunuyor. Evli ve dört çocuk babası olan programcımız Radyo Onbeş'te Hayatın Kalbinden Sözler isimli programın sunumunda görev alıyor.

Enver SEYİTOĞLU
1954'te Ankara'da doğdu.İngilizce – Arapça – Fransızca bilen programcımız İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümü ve Sakarya Meslek Yüksek Okulu Makine – Motor Bölümü'nde eğitim gördü.1980'de TRT'nin açmış olduğu Spîkerlik sınavını birincilikle kazandı. TRT Haber Merkezi, TRT Ankara Radyosu,TRT İstanbul Radyo ve Televizyonu, Star Tv,London – Film Productıon A.Ş. ve London Reuters Tv,Tgrt Televizyonu'nda Ana Haber Bülteni Spîkerliği, Haber program sunuculuğu yaptı. Programcımız halen Diksiyon – Fonetik eğitimi ve seminerleri veriyor, Radyo Onbeş'te çeşitli program seslendirmeleri yapıyor.

Eyüp BEYHAN
1979 Malatya’da doğdu. 1993 yılında hafızlığını tamamladı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede Arap Dili ve Belagatı alanında yüksek lisansını tamamladı. Evli ve bir çocuk babası olan programcımız Radyo Onbeş'te 'Hikmetname' isimli programı hazırlayıp sunmakta.

Hüseyin KADIOĞLU
1984 Rize Derepazarı doğumlu. İlk okul eğitimini Rize Derepazarında bitirdikten sonra 2 yıllık hafızlık eğitiminin ardından geleneksel usulde çeşitli hocalardan 9 yıl eğitim aldı. Evli ve Mostar Basım Yayın Tic. Ltd. Şirketinde sorumlu müdür olarak çalışmakta olan programcımız Radyo Onbeş'te Mana İklimi Programını yapmakta.

İbrahim BARAN
1983 yılında Denizli’de doğdu. Gazi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Mostar Dergisi’nde editörlük yapan programcımız “İnsandan İnsana” programını ve Siraceddin Önlüer ile birlikte “Gönül Bahçesi” programını hazırlayıp sunuyor.

Mehmet Zeyd YILDIZ
1985 İstanbul doğumlu. İlk ve orta tahsilini Balıkesir'in Bandırma ve Sındırgı ilçelerinde tamamladı. Özel radyoların ilk açıldığı dönemde henüz 10 yaşında iken mikrofonla tanıştı. 3 yıl tiyatro oyunculuğu yaptı. Çeşitli radyo ve tv’lerde şiir,sohbet programları hazırlayıp sundu. Radyomuzda haber spikerliği görevini de yürüten programcımız Radyo Onbeş'te İki Kapı programını sunuyor.

Mikail ŞİMŞEK

Müzeyyen BULUR
1987 Üsküdar doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Tv bölümü, dördüncü sınıf öğrencisi. Üniversite ikinci sınıftayken Radyo 15’te halen yayınlanmakta olan “Arkası Yarın/ Pişmanlık” adlı radyo tiyatrosunun Süheyla adındaki karakterini seslendirdi. Şimdi ise Radyo 15’te cumartesi günleri canlı olarak yayınlanan “Düşe Kalka” adlı programı hazırlayıp sunuyor.

Şemsettin BEKTAŞOĞLU
1955 Tirebolu'da doğdu. İstanbul İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesinde master yaptı. Halen özel sektörde yönetici olarak çalışan programcımızı kitap okuma merakı sohbetlere, sohbetlerde yazmaya yönlendirdi. Radyo Onbeş'te 'Temel Bilgiler' ve 'Hayatın Kalbinden Sözler' programlarında dinleyicileriyle buluşuyor.